V torek, 17. 11. 2015 se je v Osnovni šoli Raka odvijala svečana podelitev Dalmatinovih značk. Učenci in učenke posavskih šol so ustvarjali na temo slovenskih protestantov: Jurija Dalmatina, Primoža Trubarja, Adam Bohoriča in Sebastjana Krelja. Prejeta literarna in umetniška dela je pregledala strokovna žirija, ki je učencem in učenkam podarila Dalmatinove značke, najboljšim pa tudi priznanja. Iz naše šole se je natečaja udeležilo kar nekaj učenk in učencev, nekaj izmed njih pa je osvojilo tudi priznanja. Prireditve se je udeležil tudi župan občine Krško, gospod Miran Stanko. Osnovna šola Raka je pripravila kratek kulturni program s plesnimi, glasbenimi in pevskimi točkami. Namen prireditve je učenke in učence spominjati na pomen slovenskega jezika.

Barbara Unetič, 9. č