V ponedeljek, 3. februarja 2020, smo odšli v Ljubljano. V organizaciji Zveze prijateljev mladine Krško smo si ogledali Hišo Evropske unije in notranjost parlamentarne stavbe. Iz naše šole nas je odšlo sedem predstavnikov šolskega parlamenta. Najprej smo si ogledali Hišo EU, kjer smo v skupinah iskali zanimivosti o Evropski uniji. Fotografirali smo se tudi v »foto« kabini. Za tem smo odšli v parlament, kjer naj bi se srečali s predsednikom Državnega zbora RS Dejanom Židanom, a je bil zadržan pri predsedniku države Borutu Pahorju v Predsedniški palači. V parlamentarni zgradbi smo si ogledali veliko več, kot sem pričakovala (preddverje velike dvorane z znamenito fresko, ki prikazuje zgodovino Slovencev, galerijo s pogledom na veliko dvorano, kjer zaseda Državni zbor, malo dvorano, ki služi zasedanjem Državnega sveta ter razstavo protokolarnih daril). Dobili smo tudi vsak svojo Ustavo Republike Slovenije. Ta dan mi je bil res všeč.

Neja Avsec, 8. č