Od 7. 10. do 11. 10. je na šoli potekal Teden otroka. Osrednja tema je bila »NAŠE PRAVICE«. Znotraj oddelkov podaljšanega bivanja prvih razredov so vsak dan potekale delavnice. Otroci so krožili po treh oddelkih in bili vsak dan v drugem razredu pri drugi učiteljici podaljšanega bivanja. Ustvarjali so različne izdelke, plesali, peli … V sredo, 9. 10., so na šolskem igrišču potekale različne ustvarjalne delavnice, ki so jih organizirali učitelji Osnovne šole Jurija Dalmatina Krško. Otroci so navdušeno ustvarjali izdelke iz različnih materialov (jesenski plodovi, papir, kamni).  Nekateri učenci so zaplesali na plesni delavnici, drugi pa so se preizkusili na kolesarskem poligonu, atletski stezi in kotalkanju. Manjkalo ni niti glasbe, za katero je poskrbel gospod Vilko Urek.

Podaljšano bivanje