V petek, 18. 3. 2016, smo se Eva Prša, Živa Mlakar, Rožle Kukovičič, Taja Kukavica, Nejc Zupanc, Matic Žnidaršič, Maša Suša, Lina Buršič, Zala Preskar in Barbara Unetič odpravili na 26. občinski otroški parlament, ki je potekal v sejnih sobah Občine Krško. Parlamenta smo se udeležili predstavniki šol občine Krško in Kostanjevica na Krki. Najprej sta nas pozdravila gospod Vinko Hostar in lanskoletna udeleženka na nacionalnem parlamentu, Ajda Španring. Nato smo se razdelili po delavnicah in se pogovarjali o stvareh, ki spadajo pod letošnjo temo – PASTI MLADOSTNIŠTVA. Po skupinskem delu smo poročali o narejenem. Kasneje pa nas je pozdravil tudi gospod župan. Vsaka šola je nato predlagala po enega kandidata iz svoje šole. Izmed teh pa smo izvolili predstavnika za nacionalni otroški parlament. Medtem ko je volilna komisija štela glasove, sta nam čas popestrili učenki naše šole – Zala Jakhel, ki je igrala na citre, in Zala Petan, ki nam je zapela. Veseli smo bili, da je bil izvoljen Matic Žnidaršič. Zastopal nas bo na 26. nacionalnem otroškem parlamentu v Ljubljani, ki bo  11. 4. 2016.

Taja Kukavica, 8. b

Več si lahko preberete na naslednji povezavi: http://posavje.info/novice/pasti-mladostnistva-2.html