V četrtek, 18. 5. 2017, smo imeli učenci, ki smo si za obvezni ali neobvezni izbirni predmet izbrali francoščino, frankofonski festival, ki je potekal v Kranju. Letos je bil to že kar 16. festival. Ker naša mentorica francoščino uči kar na treh šolah, nismo bili na avtobusu sami Krčani, ampak tudi učenci iz Brestanice ter Leskovca. Na poti do našega cilja smo se lahko pogovarjali in spletli nova prijateljstva. Res lepa priložnost za spoznavanje novih prijateljev. Med vožnjo smo imeli kratek postanek. V Kranj smo prispeli okoli 10. ure. Tu smo najprej imeli generalko, kasneje pa voden ogled mesta.  Festival se je začel ob 13. uri. Letos se nam je na festivalu tudi prvič pridružila francoska ambasadorka, ki je bila nad samim programom ter nastopi učencev prav očarana. Naša šola se je predstavila s pevsko točko, na katero smo se kar pridno in intenzivno pripravljali. Po koncu festivala pa je letos prvo leto potekalo nagradno žrebanje z bogatima nagradama. Ena je bila za učence, druga pa za mentorje. Najprej smo žrebali za mentorje in kdo mislite, da je dobil nagrado? To je bila seveda naša draga učiteljica ga. Simona Žarn. S takšnim izjemnim navdušenjem in nasmehi na obrazih smo se nato vrnili v Krško. Rada bi se zahvalila ge. Simoni Žarn za ves vložen trud in čas, ki ga je prispevala, da nam je točka res odlično uspela ter ge. Damjani Mlakar za pomoč pri instrumentalnem delu ter sami postavitvi učencev pri pevski točki.

Patricija Hribšek, 9. c