Začetek zadnjega tedna pouka v tem šolskem letu smo sedmošolci preživeli drugače kot sicer. Pot nas je vodila v Prekmurje na našo zaključno ekskurzijo. Že v zgodnjih jutranjih urah smo se podali na pot. Prva postojanka naše ekskurzije je bil otok ljubezni, Bujraši, mlin na Muri, Ižakovci. Tu smo izvedeli zgodbo o nesrečni ljubezni in zakaj nosi otok še danes takšno ime. Ogledali smo si tudi, kaj počnejo Bujraši in na koncu reko Muro in mlin. Brod nas, žal, ni popeljal po njej, saj so neurja pred kratkim onemogočila vožnjo. Nato so nas tamkajšnji vodiči popeljali daleč nazaj, v prazgodovino. V t.i. Prazgodovinski vasi smo neizmerno uživali, saj so nam pričarali duh tistega časa, od hranjenja, jezika, lova in plena, do samih kmečkih opravil, na koncu pa smo lahko poizkusili še njihov kruh in pečeno ribo. Potem smo se zapeljali še do Ivanovega izvira, ki naj bi imel zdravilen učinek, spet smo malo jedli, saj sta nam tamkajšnji kmečki ženici postregli z njihovo okusno pogačico. Sledil je ogled Bukovniškega jezera, sprehod, ter nekaj časa za hitro kosilo. Za konec pa smo si ogledali še staro obrt, to je lončarstvo. Prijazni gospod nam je predstavil tipično panonsko hišo ter za zaključek izdelal še glineno skledo. Polni lepih vtisov z naše najmanjše pokrajine, Prekmurja, smo se napotili domov, v Krško.

Bernarda Kunej

V ponedeljek, 18. 6. 2018, smo imeli učenci sedmih razredov zaključno ekskurziji. Odpravili smo se v Prekmurje. Po dolgi vožnji z avtobusom smo končno prispeli. Ogledali smo si Otok ljubezni. Tu se nahaja tudi brod na Muri. Najprej nam je gospa pokazala film, nato pa smo si šli ogledat brod. Z njim se, žal, nismo smeli peljati, saj je bilo veslo pokvarjeno. Po ogledu smo se odpeljali do drugega kraja, kjer so nam prikazali življenje nekoč, v prazgodovini. Poskusili smo tudi njihovo hrano. Nato smo se ustavili pri naslednji točki, kjer je bil Ivanov izvir. Tu naj bi tekla zdravilna voda. Dve gospe sta nam odigrali zgodbo, nato pa smo lahko poskusili kruh, ki sta ga spekli. Kasneje smo se ustavili še pri jezeru, kjer smo imeli eno uro prostega časa. Nato smo se odpravili še v muzej lončarstva, kjer so nam pokazali, kako narediti lonec iz gline. Po ogledu smo se z avtobusom odpravili nazaj v Krško. Po dolgi vožnji smo končno prispeli. Komaj čakam naslednjo ekskurzijo in upam, da bo tako zanimiva, kot je bila ta.

Vanja Vučajnk, 7. c