V torek, 19.4.2016, je na Osnovni šoli Leskovec pri Krškem potekalo posavsko čebelarsko tekmovanje. Po 4. uri smo se tekmovalci zbrali v šolski jedilnici, pojedli kosilo in se pripravili na odhod. V osnovni šoli so nas lepo sprejeli. Pripravili so kulturni program, kjer so najbolj izstopali tekmovalci šova Slovenija ima talent, Ritem vodovodarji. Po koncu programa so nas razporedili v učilnice, kjer smo v paru  po najboljših močeh odgovorili na zastavljena vprašanja. Po tekmovanja je za nekatere sledil najboljši del tega tekmovanja; odpeljali so nas na grad Brestanica, kjer smo sami pripravili čokoladne lizike. V šoli so nas že čakali rezultati, zato smo se odpravili nazaj. Na podelitvi ni nihče ostal praznih rok, saj sta Jan Kuselj in Miha Osetič osvojila zlato priznanje, Nina Dvoršak in Tia Valentinc pa srebrno priznanje v nižji skupini, Daša Žoher in Karla Maček zlato priznanje  ter Lia Zorko in Tina Zakšek srebrno priznanje  v srednji skupini. Kot darilo  smo vsi dobili spominke  v znamenju čebel. Seveda pa je najpomembnejša in najbolj zaslužna oseba za tako lep uspeh   naša mentorica gospa Suzana Pacek, ki nas je spodbujala, nas veliko naučila in nam vedno stala ob strani.

Tina Zakšek, 9. c