V torek, 19. 6. 2018, smo se učenci 5. b s kolesi podali proti Gradu Rajhenburg.

Ob 8.10 smo se odpeljali izpred šolske garaže. Poleg naše učiteljice so z nami odšli tudi g. Zorko in učiteljica Vesna. Do vznožja gradu, kjer smo parkirali in zaklenili kolesa, smo potrebovali dobre pol ure. Pot smo peš nadaljevali po gozdni stezici. Ko smo prišli na želen cilj (Grad Rajhenburg), smo najprej malicali, potem pa smo si ogledali razstavo o trapistih. Nato smo se razdelili v dve skupini, in sicer fantovska in mešana skupina. Fantje smo se najprej preizkusili v šivanju vrečk s šivalnim strojem, medtem ko je mešana skupina  izdelovala čokoladne lizike. Po uri šivanja in okraševanja vrečk smo se zamenjali. Izdelavo čokoladnih lizik je pokazala gospa Vera iz čokoladnice Kunej. Vsak je izdelal dve liziki, ki smo jih odnesli v hladilnik v grajsko čokoladnico. Ga. Vera nam je pokazala tudi druge izdelke, ki jih izdeluje. Na koncu smo dobili naše čokoladne lizike. Ob 12.00 smo se peš odpravili proti vznožju. Tam smo odklenili kolesa in se po kolesarski poti ob Savi odpeljali proti šoli.

Dan je bil zelo zanimiv in poučen. Veliko smo se naučili o trapistih, prekolesarili pa smo tudi 11 km.

Jure Kozmus, 5. b