V sredo, 19. 9. 2018, smo v okviru Evropskega tedna mobilnosti naše dvorišče spremenili v pravo ustvarjalnico za otroke prvega vzgojno-izobraževalnega obdobja. Na mestu, kjer je bilo včasih možno parkirati avtomobile, danes pa je namenjen zgolj otroškemu druženju, smo učence ozaveščali o pomembnosti takšnih prostorov okoli javnih ustanov. Tako so si učenci narisali talne igre in se v njih preizkusili, ustvarjali sliko iz barvic, risali s kredami, se igrali igre vlog ter sodelovali pri didaktičnih igrah, ki so jih pripravili iz odpadne embalaže.

Otroci pa so o park(irnem) dnevu povedali:

Julija, 1. b: »Meni je bilo najbolj všeč, ko smo bili za mizo, kjer smo s ščipalkami dajali krogce v lonček«.

Dilan, 1. b: »Meni je bila všeč počivalnica in jajčki, pa risanje s kredami«.

Kenan, 1. b: Meni je bilo všeč, ko smo sestavljali žetončke in zvočni jajčki«.

Nikola, 1. b: Šel sem risat in žetončne sem dvigoval s pinceto. Vse mi je bilo všeč, kar ste pripravili«.

Nina Facković