ROBERT Berič, nogometaš

Kot prvega bi predstavil Roberta Beriča, nekdanjega učenca Osnovne šole Jurija Dalmatina Krško.

Svoj športni talent je kazal že ob obiskovanju naše osnovne šole. Redno se je udeleževal športnih tekmovanj in bil v športnih igrah (odbojka, košarka in nogomet) glavni nosilec igre.
Tudi v individualnih športnih panogah plavanju in atletiki je dosegal odlične rezultate.

Šolanje je nadaljeval v Ljubljani, na Športni gimnaziji Šiška. Po končanjem šolanju je začel s profesionalnem igranjem nogometa. Postal je tudi član Slovenske reprezentance v nogometu.

Trenutno je v Chichagu.

V kratkem filmu vas lepo pozdravlja in pošilja nalogo – žongliranje z nogometno žogo.

JAROSLAV Kovačič, triatlonec

Kot prvemu Slovencu mu je uspelo “ironman” razdaljo premagati v manj kot osmih urah (7:55:43), kar je v svetu triatlona redek pojav, saj je do sedaj to uspelo zgolj petdesetim (50) zemljanom.

Tekmuje z licenco domačega kluba ŠD JK TRI TEAM in je stalni reprezentant Slovenije in prvi na prednostni listi (panoga triatlon) za zaposlitev v Slovenski vojski.

Življenjepis

GREGOR Glas, košarkaš

Bil je odličen učenec in športnik. Za našo šolo je tekmoval v različnih športnih panogah.

Najboljše rezultate pa je dosegel z ekipo košarkašev in v skoku v višino, kjer je osvojil naslov državnega prvaka. Sedaj uspešno trenira košarko. Pri sedemnajstih letih je prvič igral v članski reprezentanci Slovenije v košarki. Predstavil se je z vodenjem žoge in metom na koš.

Posnemajte ga …

Anton Zakšek