V torek, 20. marca 2018, je potekalo na Krvavcu Državno tekmovanje v alpskem smučanju in deskanju.

Tekmovanja so se udeležili tudi učenci Osnovne šole Jurija Dalmatina Krško.

Po jutranjem ogledu proge, so nas sončni žarki ogrevali in obetali čudovito tekmovanje.

A, na žalost, se je z začetkom tekmovanja na progi pojavila gosta megla in tekmovanje je potekalo v težkih pogojih. Kmalu so se na progi pojavile grbine, ki so še dodatno onemogočile normalno tekmovanje.

Rezultati, deklice:

Nastja Obradovič – 34. mesto

Kara Martinčič – 39. mesto

Daša Žoher – 52. mesto

Dečki:

Žan Luka Pohle – 16. mesto

Svit Rožman – 48. mesto

Rožle Kukovičič – 62. mesto

Ekipno smo osvojili odlično 6. mesto.

Letošnja ekipa je bila sestavljena iz treh učencev sedmega razreda in treh devetošolcev.

Zato je ekipni rezultat, v katerem se štejeta dva najboljša v vsaki kategoriji in so jih zagotovili trije sedmošolci, še toliko bolj pomemben.

Vodja ekipe:

Anton Zakšek