V zadnjem tednu tega šolskega leta smo se petošolci odpravili na tehnični dan na grad Rajhenburg. Učenci 5. b smo imeli ustvarjalno dopoldne v Brestanici v četrtek, 20. 6. 2019. Na grad smo se odpravili s kolesi.  Odšli smo z našo učiteljico in spremljevalnim učiteljem. Ko smo bili že skoraj  na cilju, smo parkirali kolesa in se v hrib povzpeli peš. Na gradu smo najprej odložili nahrbtnike,  nato pa smo šli v sobo trapistov in tam poslušali razlago kustosinje. Dva sošolca sta se lahko oblekla v meniha, videli smo tudi v kakšnih sobicah so spali menihi. Izvedeli smo, da so trapisti prvi začeli s proizvodnjo čokolade pri nas. Razstava je bila zelo zanimiva. Nato smo šle punce najprej  izdelovat čokoladne lizike. Njami! Fantje pa so medtem izdelovali mošnjičke, nato pa smo se zamenjali. Nekateri so prvič šivali na šivalni stroj. Zabavno je bilo! Na koncu smo se zahvalili in odšli. To je bil res zelo zabaven dan.

Zarja Stojanović, 5. b