Sodelovali smo na otvoritvi predora – slike in članek

V torek, 20.9.2016, smo se osnovnošolci in dijaki SŠ Krško zbrali pod krškim mostom na kolesarski stezi in pričeli s kolesarjenjem. Vse do Brestanice smo se peljali ob reki Savi. Tam so se nam pridružili osnovnošolci iz Sevnice, Brestanice in Senovega. Ob brestaniškem gasilskem domu smo se udeležili otvoritve novega dela kolesarske steze, ki poteka skozi tunel. Po preizkušnji steze smo nadaljevali pot skozi Brestanico, Anže, skozi Graben v Koprivnico. Po krajšem počitku in okrepčilu pri OŠ Koprivnica  smo kolesarji nadaljevali pot skozi Veliki Kamen, Mali Kamen vse do Senovega, kjer so kolesarjenje zaključili tamkajšnji osnovnošolci. V Brestanici smo se poslovili od učencev OŠ Brestanice in Sevnice. Pot nas je vodila nazaj v Krško.  Prijetno utrujeni, zadovoljni z vodenjem in z željo po vnovičnem druženju smo končali kolesarsko avanturo.

Hana Habinc, 8. c