V soboto, 21.11.2015, smo se v Brežicah, Kamniku, Murski Soboti in v Izoli zbrali na državnem tekmovanju v znanju o sladkorni bolezni učenci, ki smo bili najbolj uspešni na šolskih tekmovanjih. Tjaša, Urban in jaz smo sobotno dopoldne preživeli v brežiški osnovni šoli. Sprejeli so nas s kulturnim programom, nato pa je sledilo tekmovanje. Razdelili so nas po razredih, kjer smo prejeli testne vprašalnike. Za reševanje 40 zahtevnih vprašanj smo imeli na voljo eno šolsko uro. Ko smo končali s pisanjem, so nas zanimali pravilni odgovori. Ko so čez nekaj dni objavili rezultate, sem se zelo razveselila. Tjaša in Urban sta prejela srebrni priznanji, jaz pa zlato. Naši odlični rezultati so nagrada za naš trud, ko smo pridno hodili na priprave ter se pripravljali tudi doma. Velika zahvala pa gre tudi naši mentorici  gospe Andreji Slivšek.

Lina Buršič, 9. c