Golica, gora narcis, lepote, lepih razgledov. Jutranje sobotno sonce je napovedovalo čudovit dan, dan za planine. Kar 51 se nas je zbralo iz krške osnovne šole in iz PD  Videm, da osvojimo Golico s cvetočimi narcisami. V Javorniškem Rovtu smo se okrepčali, pot nadaljevali po lepi naravi vse do Golice, ki nas je pričakala v vsej svoji lepoti. Naužili smo se belih narcis, presenetile so nas zaplate snega, ki so posebej razveselile otroke. V jasnem vremenu smo občudovali Triglav, stari planinci so mlajše poučevali o imenih vršacev, na drugi strani pa že druga dežela Avstrija. Pri hoji smo pazili, da ne pohodimo narcis in encijanov. Na izletu smo se družili planinci različnih starosti, si med seboj pomagali in se veselili. Pri koči na Golici je učitelj Tone Zakšek najmlajše razveselil s kvizom o planinah in drobnimi nagradami. Čakala nas je še pot v dolino, ob pogledih na čudovito naravo in klepetom je hitro minila. V večernih urah smo rahlo utrujeni, a srečni prispeli v Krško.

Metka Podgoršek