V soboto, 22. 10. 2016, so se trije učenci naše šole udeležili državnega tekmovanja iz znanja logike. Organizacijo letošnjega državnega tekmovanja je prevzela OŠ Bizeljsko. Ob prihodu so nas sprejeli v avli njihove šole, kjer so izvedli kratek kulturni program. Predstavili so svojo šolo, dogajanje popestrili s petjem njihovega pevskega zbora, nekaj besed pa je povedal tudi predstavnik Zveze za tehnično kulturo, Jožef Školč. Ob 9.30 se je tekmovanje začelo. V kategoriji 7. razredov je za našo šolo tekmovala Lucija Učanjšek, v kategoriji 8. in 9. razredov pa Vesna Poznič in Luka Gorjan. Tekmovanje je trajalo 90 min, kar je bilo po besedah naših učencev premalo za vse naloge. Po tekmovanju je sledilo kosilo in odhod domov. Domov smo odšli z mešanimi občutki glede tekmovanja, z gotovostjo pa lahko trdimo, da bo drugo leto državno tekmovanje iz znanja logike potekalo na naši šoli.

Maja Bregar

V soboto, 22.10.2016, smo se tekmovalci Vesna Poznič, Luka Gorjan in Lucija Učanjšek ter mentorici Maja Bregar in Nataša Škrabar, ob osmi uri zbrali pred OŠ Jurija Dalmatina Krško. Vožnja na Bizeljsko je hitro minila. Ker na cesti ni bilo veliko prometa smo prišli veliko prej, zato smo se odpravili na res kratek sprehod. Učenci OŠ Bizeljsko so nas prijetno sprejeli in nam pripravili kratek kulturni program. Nato so nas odpeljali v učilnice, nas poučili o pravilih tekmovanja in nam razdelili tekmovalne pole. Reševali smo 90 minut. Čas reševanja nalog mi je zelo hitro minil, saj sem bila zelo zatopljena v naloge. V šoli so nam pripravili tudi kosilo, ki je bilo odlično. Po kosilu smo se odpeljali domov, zdaj pa nestrpno čakamo na rezultate.

Lucija Učanjšek, 7. c