23. marca 2017 smo se zbrali predstavniki šolskih parlamentov iz vseh osnovnih šol občine Krško in Kostanjevica na Krki. Najprej nas je nagovoril predsednik Zveze prijateljev mladine Krško, gospod Vinko Hostar, nato pa smo se razdelili v tri skupine, kjer smo globlje razpravljali o določeni temi. Prva skupina je razpravljala o okolju, druga o prihodnosti in tretja o vrednotah. Po napisanih sklepih, ki smo jih ugotovili učenci, nam je vljudno podal govor župan občine Krško, gospod Miran Stanko in nato podžupan občine Kostanjevica na Krki, gospod Aleš Kegljevič. Za tem smo predstavili ugotovljene sklepe in o njih pričeli razpravo. Na koncu pa smo še izvolili temo za naslednje leto in dva predstavnika, ki bosta zastopala našo in sosednjo občino na nacionalnem otroškem parlamentu. Na občinskem parlamentu sem sodeloval drugo leto in sem vesel, da sem v razpravi prišel do besede, da so v razpravi sodelovali učenci različnih starosti in da smo lahko slišali še mnenje mlajših.

Nejc Zupanc, 9. b