V ponedeljek, 19. 3. 2018, smo se dekleta 6. in 7. razredov odpravile na šolsko tekmovanje v mali odbojki, ki je potekalo na Senovem. Vse smo bile zelo nestrpne. Naše tekmice so bila dekleta iz Senovega, Kostanjevice in Leskovca. Najprej smo igrale proti Leskovcu. Po dolgi in napeti igri smo zmagale. Bile smo zelo vesele. Nato je sledila tekma z dekleti s Senovega. Igro smo izgubile. Bile smo zelo razočarane. Nazadnje pa smo igrale s Kostanjevico. Tudi to igro smo izgubile. Na koncu smo zasedle 3. mesto. Vedele smo, da se ne moremo več uvrstiti na področno tekmovanje, zato smo bile malo razočarane. Čez nekaj dni smo se odpravljale na športno, pa nas je učiteljica Špela razveselila z zelo dobro novico. Povedala nam je, da smo se uvrstile na področno tekmovanje. Bile smo zelo vesele, saj smo vedele, da imamo novo priložnost za zmago. V četrtek, 12. 4. 2018, smo odšle na Senovo, kjer je potekalo tekmovanje. Žal, se Nastja Obradović ni morala udeležiti tekmovanja, vendar je vseeno navijala za nas. Naše tekmice so bila dekleta iz Senovega, Kostanjevice, Sevnice in Globokega. Najprej smo igrale proti  Senovčankam. Spet smo izgubile. V dobro voljo pa nas je spravil ples, ki smo si ga izmislile. Nato smo igrale proti dekletom iz Globokega. To igro smo zmagale. Vse smo bile zelo vesele. Po Globokem pa nas je čakala Sevnica. Tudi njih smo premagale. Začele smo se veseliti, saj smo vedele, da smo dobile pokal. Zadnja igra pa nas je čakala s Kostanjevico. Žal, so nas premagale. Nismo bile žalostne, saj smo imele pokal. Zaplesale smo naš ples. Po tekmovanju smo se odpravile domov. Učiteljica Špela je bila zelo ponosna na nas. Še zdaj ne vem, kako in zakaj smo prišle na tekmovanje, vendar se je trening splačal. Komaj čakam na naslednjo tekmo, da bomo lahko premagale tako Senovo kot Kostanjevico.

Šolsko ekipo smo sestavljale: Lina Stergar, Nika Sotošek, Ava Germek, Kara Martinčič, Sanja Jan, Nina Pleterski, Nastja Obradović, Zarja Mlakar, Sara Maričič in jaz – Vanja Vučajnk.

Vanja Vučajnk 7. c