Šolski novinarji smo 25. 11. 2015 obiskali Radio Ljubljana. Ogledali smo si radijsko diskoteko, se sprehodili skozi razstavo, pokukali na program in snemali v čisto pravem radijskem studiu. Posnetek lahko poslušate  v oddaji Kulturomat, 5. decembra 2015, ob 10. uri. Foto utrinke z našega obiska si lahko ogledate na Facebook strani Radia za mlade.

V sredo, 25. 11. 2015 smo  učenci in učenke izbirnega predmeta Šolsko novinarstvo obiskali televizijsko hišo PRO plus in RTV Slovenija.   Okoli osme ure zjutraj smo se zbrali v šoli in se z avtobusom odpeljali v Ljubljano. Pot je hitro minila in vsi smo komaj čakali, da prispemo v Ljubljano. Na televizijski hiši PRO plus, smo si ogledali studie 24 ur, Preverjeno, Liga prvakov, Moto GP in Svet na kanalu A.  Vodički smo zastavili veliko vprašanj in na vsa je prijazno odgovorila. Sledil je ogled Radiotelevizije Slovenija. Tam smo si ogledali diskoteko, kjer so spravljene vse pesmi, ki so bile kdaj koli predvajane na radiu, javljanje v živo in se pogovarjali z urednikom informativnega programa. Šest učencev iz naše šole pa je sodelovalo tudi pri nastajanju prispevka o Miklavžu, ki bo predvajan na  1. programa radia v soboto, 5. 12. 2015 ob 10.00 uri. Čas v Ljubljani je prehitro minil, zato upamo, da bomo kmalu še kaj takega ponovili.

Barbara Unetič, 9. č