Pri šolskem čebelnjaku Osnovne šole Jurija Dalmatina Krško so dopoldne, 26. 4. 2017, mladi čebelarji pod vodstvom mentorice Suzane Pacek in ravnateljice Valentine Gerjevič posadili lipo, ki jo je šola prejela od Čebelarske zveze ob projektu spodbujanja sajenja medovitih rastlin. Pri sajenju lipe so bili navzoči čebelarji ČD Krško, kateri se v občini Krško zavzemajo za tovrstne akcije in spodbujajo sajenje avtohtonih medovitih rastlin na javnih površinah. Ravnateljica Valentina Gerjevič je ob tej priložnosti izrekla zahvalo mentorici Suzani Pacek za trud, ki ga vlaga v vzgojo in izobraževanje mladih čebelarjev in poudarila zelo dobro sodelovanje Čebelarskega društva Krško in OŠ Jurija Dalmatina. Druženje z mladimi čebelarji ob šolskem čebelnjaku je bilo prijetno za mlajše in starejše, prav tako je bilo prijetno opazovanje čebelic, ki so kljub pozebi, ki je prizadela območje Posavja, pridno opravljale svoje delo.

Miran Vogrinc, čebelar ČD Krško