V sredo, 26. 04. 2017, se je na osnovni šoli Jurija Dalmatina Krško odvijalo področno tekmovanje v Šolskem plesnem festivalu. Sodelovalo je okrog 150 učencev iz desetih različnih šol. Plesale so tudi učenke naše šole. V kategoriji d 4. do 6. razreda so naše učenke ( Patricija Gregorič, Zala Kac, Zoja Starc, Hana Starc, Ela Zagorc in Tinkara Kranjčevič) trenirale pod vodstvom plesnega kluba Lukec. V kategoriji od 7. do 9. razreda (Sara Golja, Klara Kostrevc, Rijana Mavrek, Zala Jakhel, Kaja Germovšek in Nina Kelhar) pa so se koreografij naučile pri izbirnem predmetu Ples. Naše plesalke so imele veliko navijačev, tako učencev kot učiteljev. Vse so se odlično odrezale. Ekipno so se naše učenke v kategoriji  od 4. do 6. razreda uvrstile na drugo mesto in s tem potujejo na državno prvenstvo. V kategoriji od 7. do 9. razreda pa so si ekipno priplesale tretje mesto. Posebej pa lahko še čestitamo Nini Kelhar iz 9. c za četrto mesto v posamezni kategoriji in uvrstitev na državno tekmovanje. Naša šola ima odlične plesalce, na katere smo ponosni. Upam, da bodo nadaljevali  s plesom in vedno znova dosegali takšne rezultate.

Maša Šeler