V četrtek, 26. 4. 2018, je na naši šoli potekalo šolsko plesno tekmovanje v okviru Šolskega plesnega festivala. Punce so tekmovale v dveh starostnih kategorijah, in sicer v B kategoriji (od 4. do 6. razreda) in C kategoriji (od 7. do 9. razreda). V B kategoriji je nastopilo 11 učenk, v C kategoriji pa 28 učenk. Konkurenca je bila velika, vse punce so lepo odplesale, tako da so sodniki imeli zelo težko nalogo. Iz vsake kategorije so morali izbrati 6 učenk, ki so se uvrstile dalje na področno tekmovanje. Prav tako smo v vsaki kategoriji dobili zmagovalko, ki si je prislužila naziv naj plesalka šole.

B kategorija (od 4. do 6. razreda):

1. Nuša Kostrevc 5. c
  2. Zoja Starc 6. č
  3. Patricija Gregorič 6. b
  4. Tinkara Kranjčevič 5. c
  5. Marija Kerin 5. c
  6. Neli Božičnik 5. a

C kategorija (od 7. do 9. razreda)

1. Zala Jakhel 9. c
  2. Sara Golja 8. a
  3. Klara Kostrevc 8. b
  4. Rijana Mavrek 8. c
  5. Maša Rožman 7. b
  6. Vanja Vučajnk 7. c

Čestitamo vsem plesalkam, ki so se udeležile tekmovanja!

Nina Trantura

V četrtek, 26. 4. 2018, je na naši šoli potekal šolski plesni festival. Tekmovali so učenci od 4. do 9. razreda. Vsaka skupina je zaplesala tri vrste plesa, hip hop, latino in pop. Nato so izbrali 12 plesalcev, ki so šli v polfinale, za finale pa so izbrali 6 najboljših plesalcev. Najboljših 6 plesalcev šole pa se je uvrstilo na področno tekmovanje. Ta dan mi je bil všeč, saj sem dobila občutek, kako je plesati pred komisijo, ki ocenjuje.

Lara Sotler, 7. c