Na predpraznični petek smo imeli petošolci naravoslovni dan, in sicer smo ga posvetili dnevu Zemlje. V ta namen smo imeli predavanje podjetja Kostak o varovanju naših voda in o ravnanju z odpadnimi vodami. Zelo prijetno je bilo doživetje v parku, kamor smo se odpravili. Posedli smo na travo in pri tem začutili naravo. Opazovali smo, kaj vse je pred nami, kaj slišimo, kakšna so tla pod nami, opazovali smo barve … Bilo je prijetno in lepo. V okolici šole smo se nato lotili še čistilne akcije. Nadeli smo si rokavice, nato pa smo se dobro razpoloženi lotili pobiranja smeti in pometanja asfalta na dvorišču. Ugotovili smo, da je okolica naše šole kar čista, saj nismo našli veliko smeti. Višek dneva pa je bil ta dan za vse doživetje v avtomobilih Jumicar. Prometni poligon je bil postavljen na dvorišču. Vsak razred je vozil eno šolsko uro. Vozili smo v skupini po 5 učencev. Vsak od nas je lahko vozil okoli 9 minut. Bilo je zelo zabavno in poučno, saj smo morali upoštevati vse prometne predpise. Dan je bil res prijeten in z nasmehom smo se podali v počitnice.

Kiara Somrak, 5. b