V petek smo se odpravili na 15. frankofonski festival v Kranj. Udeležili smo se ga učenci izbirnega predmeta francoščina OŠ Jurija Dalmatina Krško in OŠ Adama Bohoriča Brestanica. Po drugi uri smo se zbrali nad šolo in se odpravili v Kranj. Že med potjo nam je učiteljica prebrala nekaj zanimivosti o mestu. Na Gimnazijo Franceta Prešerna smo prispeli ob 12. uri in se takoj odpravili na generalko. Po njej smo imeli nekaj prostega časa in smo se lahko sprehodili po šoli. Ob 13.30 pa smo začeli s programom. Najprej so nam zapeli pesem Kekec v francoščini ter razdelili priznanja za državno tekmovanje iz znanja francoščine. Nastopili smo sedmi s pesmijo Si jamais j’oublie/Če kdaj pozabim ter z recitalom Le jardin/Vrt. Mislim, da smo se imenitno odrezali. Nato smo si ogledali še dva nastopa in se odpravili  v  mesto na prigrizek. Preživeli smo prijeten dan.

Lena Škoda, 9. a