Skoči na glavno vsebino

Zbudil sem se v mrzlo torkovo jutro in se odpravil na občinsko prvenstvo v krosu. Vsi tekmovalci naše šole, ki smo se uvrstili na občinski kros, smo se zbrali v čakalnici. Odpravili smo se proti ribniku Resa. Ker je bilo zelo mrzlo, se je tekmovanje odvijalo zelo hitro in morali smo se dobro ogreti. Komaj sem čakal na štart. Učitelj Zvonimir je s pištolo oznanil štart. Pognal sem se v dir in po stotih metrih prevzel vodstvo, ki ga nisem izpusti do cilja. Bil sem zelo vesel. Počakali smo še na podelitev medalj, nato pa odšli domov.

Tomi Bajc, 5. b

V torek, 29.9 2015, smo se nekatere učenke in učenci različnih starosti naše šole ob 9.10 uri odpravili proti ribniku Resa na kros. Da nas že takoj ob prihodu ni zeblo zaradi oblačnega vremena in vetra, smo pričeli teči kroge za ogrevanje, naredili gimnastične vaje in šolo teka. Sledil je krajši posvet s trenerjem in ogled proge. Ob 10.30 uri so s krosom na 300 m pričeli učenci 1.triletja. Ob 10.45 so sledili učenci 2. triletja na 600m in na koncu – ob 11.00 še učenci 3. triletja na 1km; tekli smo ločeno po spolu in glede na starost. Drug za drugega smo navijali in se med seboj spodbujali. Naše želje po stopničkah so bile velike, vendar so samo najboljši osvojili medalje. Po zaključku tekmovanja smo učiteljem pomagali pospraviti prizorišče tekmovanja in skupaj smo odšli nazaj proti šoli. Bili smo ponosni nase in dopoldan zaključili z mislijo, da ni važna uvrstitev, ampak sodelovanje!

Trikrat hura za tekmovalke, tekmovalce, naše učiteljice in učitelje!