Po koncu pouka, ko gre večina učencev le še na kosilo in potem domov, smo se vsi tekmovalci Malih sivih celic zbrali pri šolski avtobusni postaji. Nato smo se s šolskim kombijem odpeljali proti Sevnici. Sledil je sprejem v šoli, krajši program, nagovor in pozdrav ravnateljice ter novega voditelja. Po sprejemu smo odšli v učilnice, kjer nas je čakal pisni del. Pisali smo 20 minut. Ko smo končali, nas je čakala malica. Sledil je krajši glasbeni program in ogled filma Prepovedana ljubezen. Po filmu je sledila razglasitev rezultatov. Šli so od osmega mesta proti prvemu, mi pa smo bili napeti kot strune. In smo izvedeli, da smo zmagali. Bili smo zelo presenečeni in začudeni ter zelo veseli. Sledil je še ustni del kviza. Pomerili smo se z OŠ Ribnica. Tudi tu smo zmagali s prednostjo sedmih točk. Po ustnem delu so nas še slikali, Luko in Evo pa je čakal intervju. Ko je bilo vsega konec, smo odšli še na sladoled ter se odpeljali nazaj proti domu. Dan bo ostal v prijetnem spominu.

Nina Dvoršak, 7. b

V četrtek, 22. septembra 2016, smo se odpravili v Sevnico. V kombi je sedlo šest učencev, razporejenih v dve ekipi. Zakaj ekipi? Ker smo se odpravljali na tekmovanje za regijski predizbor Malih  sivih celic. Našo ekipo smo sestavljali jaz, Nina in Luka. Najprej smo odšli v učilnico E, kjer smo odpisali pisni del, nato pa v jedilnici čakali na rezultate. Čeprav nas je sevniška šola zabavala s svojim programom, sem bila zelo napeta in sem komaj čakala rezultate. Bili smo prvi, osvojili smo največ točk in vstopili v ustni del tekmovanja. Že v začetku so nam dodelili nekaj točk glede na rezultat pri testu. Mi smo jih dobili 8, naši nasprotniki pa 1. Vsaka ekipa je izbrala štiri vprašanja:  evropske prestolnice, snovi, branje in sladice. Na vsa smo odgovorili pravilno, premagali nasprotnike in se uvrstili v oddajo, ki se bo snemala 11. oktobra 2016. Že komaj čakamo!

Eva Prša, 8. a