Ker je danes poseben dan, MEDNARODNI DAN KNJIG ZA OTROKE, je vsak izmed otrok pred video konferenco pripravil eno pravljico, ki jo zagotovo vsi poznamo. Izbrali smo krajši odstavek iz pravljice. S seboj smo imeli tudi zeleni kartonček.

Igrali smo se kviz. Vsak je prebral odstavek. Ostali smo ugotavljali, za katero pravljico gre.

Kdor je vedel, iz katere pravljice je odstavek, je dvignil zeleni kartonček in je dobil besedo.

Tako smo obudili spomine na klasične pravljice, ki so zaznamovale naše otroštvo.

Učenci 5. č

»Branje vam pomaga postati bolj zanimiva osebnost, saj skozi knjige spoznavate nove dimenzije, svetove, odkrivate neznano, razbijate okostenele predsodke in širite svoja obzorja. Branje prav tako spodbuja vašo domišljijo.«

Svetlana Jović