V četrtek, 3. septembra 2015, smo se učenke in učenci osmih razredov zbrali pred telovadnico, da bi se odpeljali 1. športnemu dnevu naproti. Vzeli smo vsak svojo malico, se postavili v kolono in s spustom proti rondoju pričeli s kolesarjenjem.
Da smo prispeli do prostora ob reki Krki, kjer smo imeli dejavnosti, smo morali mimo Mrtvic, Viher in Velikih Malenc. Prva skupina je streljala z loki, druga se je s kanuji peljala po reki Krki, tretja pa se je pomerila v igrah z žogo. Čez čas so se skupine zamenjale. Reka Krka je bila zelo čista, vendar pa tudi precej hladna. Najpogumnejši smo stisnili zobe in zaplavali v njej. Čas je hitro minil in morali smo se odpraviti nazaj proti šoli. Bilo je že zelo vroče, vendar smo se potrudili in kmalu prikolesarili do šole. Bili smo zelo utrujeni, toda preživeli smo čudovit dan.

Nikita Stergar, 8. b