Otrok, ki bere, je otrok, ki gre zelo daleč, a ga pri tem nihče ne drži za roko.

KDOR BERE, JE CAR.

KDOR BERE, DOBRO MISLI.

KDOR BERE, CEKIN POBERE.

KDOR NE BERE, GA POBERE.

KDOR BERE, SEŽE DLJE, KOT SEŽE NJEGOVA ROKA, VIDI BOLJE KOT S PROSTIM OČESOM, SLIŠI VEČ, KOT GRE V NJEGOVA UŠESA, IN IMA DALJŠI KORAK, KOT ZMOREJO NJEGOVE NOGE.

KDOR BERE, SE NE DOLGOČASI IN NE DOLGOČASI DRUGIH.

KDOR BERE, ŽIVI NOTRANJE POLNO IN TAKO BOGATO, DA IMA DOVOLJ DAROV ŠE ZA DRUGE.

KDOR BERE, MU JE DOSTOPNO VESOLJE ZAKLADOV.

KDOR BERE KNJIGE TAKO, KOT PRISLUHNE PRIJATELJU, SE MU BODO ODPRLE IN BODO POSTALE NJEGOVE.

V podaljšanem bivanju  učenci iz skupine PB10 berejo zgodbice najmlajšim na šoli, in sicer učencem 1. b in 1. c razreda. Zakaj?

Ker z branjem širimo besedni zaklad; če beremo drugim, spodbujamo in razvijamo veselje do branja; ob branju in poslušanju zgodbic se razvija doživljanje ugodja, veselja, zabave ob knjigi, pridobivamo pozitiven odnos do literature; spletamo nova prijateljstva.

Kaj so o tem povedali bralci?

Oskar: Bilo je zelo dobro, ko sem bral prvošolcem.

Tai: Bilo mi je zelo dobro.

Tjaž: Bilo mi je malo nerodno, ampak vseeno všeč.

Živa: Bilo me je sram, ker sem slabo brala.

Naja: Bilo mi je dobro, ampak tudi malo strašno.

Laura: Bilo me je zelo sram, a tudi prijetno.

Tiana: Zabavno je bilo in lepo, ko so nas prvošolci poslušali.

Vita: Bilo mi je zelo všeč, ko sva z Niko brali. Ko sva vstopili v razred, me je bilo strah. Pa tudi, ko sva začeli brati, mi je bilo strašno, proti koncu pa nič več. Postalo mi je všeč. Prvošolcem je bilo, kot sem videla, všeč in zanimivo.

Nika, Katarina, Mirlinda: Bilo nam je super.

Lija: Bilo mi je zelo všeč in zelo zabavno. Rada bi še kdaj poskusila.

Rinor: Bilo mi je lepo in bilo me je malo strah.

Kakšni so vtisi poslušalcev:

Irena: Bilo je zelo lepo. Lija in Maja sta brali razločno, glasno in tekoče. Na koncu smo jih vsi objeli.

Kjara: Všeč mi je, ko kažejo slike.

Dan: Ko so brali knjige.

Laura: Meni je všeč, kako lepo berejo.

Patrik: Ko nam berejo pa kažejo slike.

Tija: Ker izberejo zanimive knjige.

Lili: Všeč mi je, ker imajo lep glas.

Svetlana Jović