V ponedeljek, 14. 5. 2018, smo se devetošolci za vedno poslovili od prepevanja pesmi na revijah mladinskih pevskih zborov. Naša zadnja revija je stekla v ponedeljek, kjer so poleg pevcev sodelovali »nadomestni«, mogoče bodoči pevci. Še preden izdam, kdo so to, naj vam na hitro povem, kako je potekal naš dan. Pevci smo najprej odšli na kosilo, nato pa na vajo. Nismo je potrebovali veliko, saj nas je ga. Damjana vestno pripravljala že dlje časa. Kmalu smo zapustili šolo in se pripeljali do Galerije Božidarja Jakca v Kostanjevici, kjer je potekala revija. Pred začetkom smo se pevci med sabo družili ter se še sproščali pred sijem naše zvezde – našim nastopom. Preden so nas gledalci slišali, so lahko uživali v prepevanju naslednjih zborov: Otroškega pevskega zbora OŠ Jurija Dalmatina, Mladinskega pevskega zbora OŠ XIV. divizije Senovo, OŠ Raka. Pri nas sta solirali Tia Valentinc, ki nam je zapela o pomenu glasbe (Srečen je, kdor glasbo rad ima) in Zala Jakhel, ki nas je popeljala v rute (Pojdam u rute). Zadnja pesem ni bila posebna samo zato, ker je razživela dvorano/galerijo, ampak, ker na odru nismo stali sami. Ne, nismo bili tako živčni, da smo nekoga povabili na oder. Kot spremljava k zadnji pesmi (Sing and swing) so nam služili fantje iz devetih razredov. S svojimi moškimi glasovi so dodali žar pesmi. Za nami ste lahko uživali samo še ob pesmih združenega pevskega zbora OŠ Jožeta Gorjupa Kostanjevica na Krki in OŠ Podbočje. Takrat pa ni bilo še vsega konec. Mislim, ste že videli zgodbo brez konca? Težko rečem, da ste. Mi smo jo zaključili ob pesmi Dan ljubezni. Po izrazih na obrazih publike lahko rečem, da smo se izvrstno izkazali in pokazali najboljše. Solistki sta super odpeli in pianist, Lucijan Cetin, ki nas je spremljal na klavirju, je odlično podprl naše petje z melodijo. Največja zahvala gre pa zagotovo naši zborovodkinji, ga. Damjani, ki ni popustila do konca, tudi, ko smo bili malo bolj živahni. Hvala, saj brez Vas ne bi prišli tako daleč, kot smo  z Vami.

Hana Habinc, 9. c