V petek, 4. 12. 2015, smo se najuspešnejši biologi na šolskem tekmovanju:  Lia, Tjaša, Naja, Miha, Maša, Zala in jaz z avtobusom,  skupaj s učenci drugih šol odpravili na državno tekmovanje v Trebnje. Pot je bila ravno prav dolga, da smo vse naše znanje o metuljih še zadnjič ponovili. Po kulturnem programu smo se razdelili v učilnice in naših 90 minut za reševanje tekmovalne pole s petdesetimi vprašanji se je začelo. Po tekmovanju smo dobili malico, učiteljice pa so nam priskrbele že prve neuradne rešitve. Po dolgih desetih dneh  so objavili rezultate, ki so bili zelo dobri, vsi smo se odrezali odlično. Maša, Zala in Naja so prejele srebrno priznanje, jaz pa zlato. Velika zahvala pa gre seveda našima mentoricama Nini Steinbacher in Marjetki Varlec, ki sta nas odlično pripravili na tekmovanje.

Tjaša Hostar,  9. a