V petek, 5. 5. 2017, se je na OŠ Jurija Dalmatina Krško odvijalo tekmovanje Logična pošast. Na šoli je bilo tekmovanje izvedeno prvič, zato se ga je udeležilo manjše število učencev. Tekmovali so učenci 5., 6. in 7. razreda, ki so že kdaj pokazali znanje iz logike ali matematike. Učenci so ugotovili, da kljub njihovi sposobnosti logičnega razmišljanja in znanju, ki ga imajo ne gre brez priprav na tekmovanje, kjer se srečajo z različnim naborom nalog, kjer svoje sposobnosti nadgrajujejo. Na tekmovanje smo se pripravljali pri krožku Logika, v sklopu katerega v šolskem letu izvedemo 3 tekmovanja, povezana z logičnim razmišljanjem in matematičnim znanjem, in sicer tekmovanje iz znanja logike, tekmovanje iz znanja računalništva Bober in Logična pošast.

Učenci z najboljšimi rezultati se uvrstijo na državno tekmovanje, ki bo 20. 5. 2017.

Več o tekmovanju, pomembne datume in naloge s preteklih tekmovanj si lahko ogledate na njihovi spletni strani – Logična pošast.