Četrtek, 14. september. Končno je prišlo regijsko tekmovanje. In letos je bilo še bolj posebno, saj ga je zaradi lanske zmage gostila naša šola. In ker smo bili gostitelji, smo morali dobro izpeljati organizacijo in poskrbeti za vseh 33 ekip, ki so se pomerile med seboj. Priprave so tekle gladko in tudi učenci smo se dobro izkazali. Poskrbeli smo za čim boljše počutje ekip, jim pomagali pri orientaciji na naši šoli in pripravili kratek kulturni program. Predvsem pa smo navijali za naše tekmovalce. Le-ti so se uvrstili na 8. mesto pri pisnem delu in tako prišli tudi v ustni del tekmovanja. Od tam se, žal, niso uvrstili naprej. Dan se je tako hitro iztekel. In kljub temu, da se naša ekipa ni uvrstila na televizijo, bomo redno spremljali, kaj se bo dogajalo.

Nina Dvoršak, 8. b