V četrtek, 9. 11. 2017, smo imeli učenci 6. razreda tehniški dan. Po delavnici v šoli smo učenci 6. c in č razreda skupaj odšli v podjetje Vipap. Ko smo prispeli, nas je pričakal gospod Peter Drakulić, ki nam je na kratko orisal zgodovino tovarne in nam pojasnil, iz katerih surovin izdelujejo papir. Razdelili smo se v dve skupini in si z vodnikoma ogledali proizvodnjo papirja od blizu. Sprehodili smo se do čistilne naprave, kjer je pošteno smrdelo. Videli smo velikanske kupe lesa in odpadnega papirja, ki ga ponovno uporabijo za izdelavo papirja. Sprehodili smo se skozi različne proizvodne hale, kjer je bilo zelo hrupno in prašno, pa tudi vroče. Kasneje smo si ogledali stroj, s katerim papir razrežejo, nazadnje pa skladišče papirja, v katerem je bilo zelo veliko različnih vrst papirja. Ogled je bil zanimiv, čeprav so bili delovni stroji zelo glasni, pa tudi »dišalo« ni preveč. Bilo je lepo in zabavno.

Zala Kac, 6. č

V četrtek, 9. 11. 2017, smo imeli šestošolci tehniški dan. Naš razred je imel najprej delavnico pri učitelju fizike. V začetku smo izdelali zelo velik plakat, nato pa smo izdelovali letala iz papirja. Za tem smo se pomerili v metanju letal. Najdlje je poletelo Anžetovo letalo. Po malici smo odšli v podjetje Vipap. Z vodičem smo najprej odšli do čistilne naprave, kjer je precej smrdelo. Videli smo velike bazene, kjer se voda prečisti. Velikanske grablje čistijo blato iz vode. Nato smo odšli do dela tovarne, kjer smo videli veliko odpadnega papirja. Zanimal nas je tekoči trak, pot do tja pa je vodila skozi najhrupnejši del. V nekaterih delih je bilo zelo vroče in zadušljivo. Spoznali smo, da delo v tej tovarni ni lahko.

Kristjan Muršič,  6. č