Skoči na glavno vsebino

Kultura ne pozna meja in je vedno nekaj lepega. France Prešeren je bil velik domoljub, ki je cenil slovenski jezik. Zato je 8. februar tudi praznik slovenskega jezika. V tednu pred kulturnim praznikom smo  se v knjižnici pogovarjali o pesniški zapuščini Franceta Prešerna, pomenu njegovega ustvarjanja in rabe slovenskega jezika in o tem, kako se kultura odraža v življenju ljudi. Z učenci smo se pogovarjale tudi o tem, da se februarja v občini Krško začenja Bohoričevo leto. Prebrale smo pesem o kulturi in predvajale krajši posnetek o komunikaciji na spletu. Učencem je bila naša predstavitev všeč, me pa smo prav tako uživale. (Zoja, Klara, Eva, Luna, Lucija, 5. č)

Ura slovenščine v knjižnici se mi je zdela zelo zabavna in zanimiva. Veliko smo se pogovarjali o Francetu Prešernu in o kulturi. Všeč mi je taka ura, zelo lepo mi je bilo tudi to, da so skoraj vse pripovedovale petošolke. (Sandra Jušić, 9. r)
Ura v knjižnici mi je bila zelo zanimiva, veliko novega o kulturi in Prešernu smo se naučili. Še posebej mi je bilo zanimivo, ko so nam razlagale učenke iz 5. razreda. Imeli smo se zelo lepo, upam, da bomo še kdaj imeli pouk v knjižnici. (Nikolina Vidić, 9. r)
Ko smo prišli v knjižnico, smo se posedli in začeli poslušati o kulturi in kulturnem prazniku. Odgovarjali smo tudi na vprašanja. Vse mi je bilo smešno, pa sploh ne vem zakaj. A je bilo vseeno dobro, saj sem  se veliko naučil. (Gašper Žigante, 6. r)
Bilo mi je dobro. Veliko sem se naučil. Mislim, da je bila ta ura vsem v razmislek o kulturi in kaj je kultura. (Aris Bislimaj, 6. r)
Zelo poučno in zanimivo. Hkrati se mi je zdelo lepo, da nimamo pouka le v učilnici, ampak tudi drugje. (Ava Kunej, 8. r)
Bilo je zanimivo in poučno. Knjižničarka nam je predstavila na zanimiv način Franceta Prešerna, mi pa smo pri tem sodelovali in obnavljali znanje o njem. (Benjamin Petan, 8. r)

Vtise vseh sodelujočih učencev  lahko preberete na razstavi v knjižnici.

Dostopnost