V mesecu oktobru smo se najmlajši čebelarji (skupina drugošolcev – 30 učencev in skupina tretješolcev – 27 učencev) in 2. b razred prijavili na nagradni natečaj DELUJ EKO – OHRANI ČEBELO IN SMREKO, ki ga v sodelovanju organizirata Medex d.o.o in HOFER trgovina d.o.o. Po prijavi smo dobili smreko in satnico ter na začetku novembra pri krožku in pri urah likovne umetnosti začeli z ustvarjanjem. Osrednja tema okraševanja so bile slovenske pravljice, pripovedke, pesmi, bajke … na temo čebel in gozdnih živali. Okraski pa so lahko bili iz naravnega ali recikliranega materiala. Tako so učenci drugega razreda pri krožku ustvarjali ob pravljici Teta Marjanca in medved, tretjega razreda ob pravljici Medena pravljica, v 2. b razredu pa smo pustili domišljiji prosto pot ob pravljici Čebela Sivka v deželi Medelandiji. Uporabljali smo različni material, se zabavali, ustvarjali, skratka uživali in, 14. 11., oddali fotografije ter opise in stisnili pesti, da dobimo nagrade. Naš trud ni bil zaman. Ob razglasitvi rezultatov, 24. 11. 1017, smo izvedeli, da sta bili kar dve skupini nagrajeni, in sicer 2. b razred in skupina čebelarčkov drugega razreda. Tako bomo sodelujoči dobili Medeni paket, sestavljen iz izdelkov obeh organizatorjev, naši dve smreki pa bosta krasili Hoferjevo trgovino v Krškem in Brežicah. Ker pa smo oddali fotografije smrek, smo lahko sodelovali tudi v drugem delu natečaja, kjer pa smo predstavili dva predloga trajnostnega oz. dobrodelnega projekta (DAN ODPRTIH VRAT PRI ŠOLSKEM ČEBELNJAKU in POMAGAJMO S PRAŠIČKI IZ VOSKA), kjer pa še držimo pesti za nagrado, saj bodo rezultati objavljeni na začetku meseca januarja. Več si lahko ogledate na strani: www.eko-smreka.si.

Mentorica: Suzana Pacek

Misli sodelujočih:

Ko sem delala smreko, sem bila vesela, ker rada ustvarjam.

Brina Mrkovič, 2. b

Zelo mi je bilo dobro, ko smo delali smreko.

Katja Mešiček, 3. č

Zelo mi je bilo všeč, ko smo okraševali smreko. Tudi, če naš rezultat ne bo dober, bom vseeno zadovoljna, da smo sodelovali.

Mija Krulc, 3. č