V petek, 7. 2. 2020, smo se tretjo uro pouka odpravili v našo telovadnico, kjer smo imeli proslavo. Sprva smo poslušali himno, ki jo je zapel pevski zbor. Sledila je točka devetošolk. Plesale so z obroči in bilo je res zabavno. Od voditeljic in voditelja smo izvedeli veliko o Prešernu. Kmalu so prvošolci prisegli, da bodo spoštovali šolska pravila. Takrat sem se spomnila dne, ko sem to prisegla jaz. Prvošolci so se nato postavili v krog in zaplesali. Bilo je res zabavno in prisrčno. Vmes je pevski zbor zapel še pesem, ki se mi je zdela zelo lepa. Dve dekleti iz 9. razreda sta nato zaigrali še na kitaro. Sledil je govor naše ravnateljice. Govorila je o ljudeh, ki bi se jih morali večno spominjati in so naredili veliko za naš narod. Strinjala sem se z njo. Voditelji so še nekaj časa govorili. Na koncu so devetošolci pospremili prvošolce v razrede. Pred izhodom smo imeli še fige v spomin na našega največjega pesnika – Franceta Prešerna. Proslava je trajala okoli eno uro. Vsi smo se veliko naučili.

Tina Štorman. 6. b

Video 1  Video 2  Video 3