V sredo  smo se najboljše atletinje in atleti udeležili državnega tekmovanja, ki je potekalo v Žalcu. Z avtobusom smo se tja podali ob 7.30. Z nami so bili tudi učenci Osnovne šole Brestanica ter Leskovec pri Krškem. Na prizorišče tekmovanja smo prispeli okoli 9. ure. Najprej smo se prijavili in si našli prostor na tribuni. Nato smo si šli ogledat, kje bo tekmovanje potekalo. V Žalcu je bil ta dan organiziran tudi Dan športa mladih. Preizkusili smo lahko različne športne aktivnosti, kot je skok s smučmi, vožnja s kajaki, skakanje po trampolinu, odbojka na mivki… Tekmovanje smo uradno otvorili ob 10. uri s slovensko himno. Prve discipline so bile skok v višino, tek na 60 metrov, skok v daljino in met vorteksa. Vzdušje je bilo prijetno kljub slabšemu vremenu, ki nam je vsake toliko časa malo ponagajalo.  Na razglasitvi rezultatov pa smo bili najbolj ponosni na našega zelo uspešnega  atleta Jerneja Selaka, ki je osvojil naslov državnega prvaka v skoku v višino. Veseli in ponosni smo se odpravili proti Krškemu.

Patricija Hribšek, 9.c

Včeraj smo se najboljši športniki šole odpravili v Žalec, kjer je potekalo državno tekmovanja v atletiki. Na prizorišču je bilo zelo zanimivo, saj se je poleg tekmovališča odvijal tudi festival športa. Tekmovanja se je uradno začelo ob 11. uri in vsi smo bili zelo živčni. Po končanem tekmovanju smo bili vsi zadovoljni z dosežki, jaz pa še posebej, saj sem postal državni prvak v skoku v višino.

Jernej Selak, 9. b