V petek, 1. 6. 2018, smo se mladi bralci odpravili v Ljubljano na nagradno ekskurzijo. Predstava v veliki Gallusovi dvorani Cankarjevega doma je bila predvsem namenjena našim zlatim bralcem. Tu smo bili priča nagovoru ministra za kulturo, pogovoru znanega slovenskega ilustratorja Damjana Stepančiča, direktorja Telekom Slovenije in še koga. Pogrešali pa smo zelo vsaj čestitko zlatim bralcem, predsednika države Boruta Pahorja, ki je bil tudi navzoč dogodku. Zelo prisrčno pa sta se nam predstavila s svojimi deli in lepimi mislimi  Andrej Rozman Roza in otroška pisateljica Anja Štefan. Uživali smo v odlični predstavi znanih ustvarjalcev. Devetletni trud naših mladih bralcev je bil tako vsaj malo poplačan. Ob koncu dneva in po polurnem prostem času po Ljubljani so naši zlati bralci prejeli še knjižno nagrado, ki jo bodo sicer dobili slovesno v roke na valeti, to je delo našega ekspresionista Srečka Kosovela – BARŽ ≡ KONS, ki jo je uredil Igor Saksida, ilustriral pa Damijan Stepančič.

Zlatim bralcem naše šole, ki jih je letos kar 22, še enkrat iskrene čestitke in veliko bralnih užitkov še naprej!

Bernarda Kunej, koordinatorica bralne značke