Naš razred, 5. c, učenci 3. b in učenci z OŠ dr. Mihajla Rostoharja, smo se odločili, da se odzovemo povabilu ge. Darje Dobršek in sodelujemo v projektu Okrasimo smrečice v starem mestnem jedru Krškega. Prejšnji teden smo imeli na naši šoli delavnice, kjer smo skupaj ustvarjali okraske za okraševanje smrečic. Nato smo se v sredo, 29. 11., odpravili v stari del mesta Krško, kjer smo okrasili tri smrečice. V zahvalo smo od ene gospe dobili vrečko bonbonov, ki smo jo nato razdelili. Potem smo se odpravili do Valvasorjeve knjižnice. V atriju knjižnice smo prisluhnili božični zgodbi o tečnem jazbecu, ki je ugotovil, kako so prijatelji pomembni. Zato se je spremenil v sočutno žival. Nato smo se prestavili v središčni del knjižnice, kjer smo se ulegli v udobne naslanjače ter pogledali film o nastajanju nove knjižnice. Odpravili smo se tudi do knjižne kavarne, kjer smo se posladkali s piškoti in čajem. Sledila je pot do šole. Dan mi je bil zelo zanimiv, prijeten. Najljubši dogodek mi je bil, ko nam je knjižničar prebral pravljico. Na koncu dneva smo res bili utrujeni, ampak je bilo vredno.

Špela Veršec, 5. c