Lepo smo se oblekli, starše prijeli za roko in odkorakali proti šoli. Bilo nas je kar veliko. Nekateri nasmejani, drugi malce zaskrbljeni, vsi pa zagotovo zelo radovedni. Na vhodu so nas pričakale prijazne učiteljice in vzgojiteljice, nam nadele rumene rutke in vse je bilo takoj lažje. Še slikanje pred vhodom in v prvi razred smo kar »poleteli«. V športni dvorani so nam pripravili krasen sprejem. Najprej nas je nagovorila ravnateljica šole, ga. Valentina Gerjevič, nato nam je učiteljica Valerija Zierer Maver prebrala pismo, ki so ga poslale učiteljice in vzgojiteljice. Že takrat smo vedeli, da so nas vsi res zelo veseli. Naenkrat pa se je zaslišala glasba in priplesala je Pika Nogavička. Pa ne samo ena, kar dve. Kakšno presenečenje! A presenečenj še ni bilo konec. Za nekaj časa smo se »preselili« v Afriko in si ogledali predstavo o Juriju Muriju. Pripravili so nam jo učenci krožka Mini Teater. Navdušeni smo bili. Zdaj smo bili že vsi nasmejani in sproščeni ter ponosni, ko so učiteljice in vzgojiteljice prebrale naša imena. Starše smo za nekaj časa poslali »po svoje«, mi pa smo odšli v učilnice. Za rdečimi vrati smo našli tablo, klopi, stole, polno knjig in tudi igrač. Zdaj smo končno spoznali svoji učiteljici in vse sošolce. Pogovorili smo se, zapeli, se nasmejali in tudi posladkali. Prejeli smo posebno priznanje, saj smo postali prvošolci in vse potrebne pripomočke, da bomo varni v prometu; tudi revijo, knjigo in vrečko za copate. Kako smo se vsega tega razveselili! Bil je čudovit prvi šolski dan za nas in tudi naše starše, ki so nas nasmejani že komaj čakali pred vhodom v šolo. Postali smo čisto pravi šolarji.

Prvošolci

Še več o prvem šolskem dnevu pa si preberite na Na OŠ Jurija Dalmatina okoli 40 deklet več kot fantov (posavskiobzornik.si)