V sredo, 11. 10. 2023, se je ekipa deklet in fantov z OŠ Jurija Dalmatina Krško v Mariboru udeležila državnega ekipnega tekmovanja v atletiki. Vreme v septembru in oktobru nam je odlično služilo, da smo se lahko dobro pripravili na to veliko tekmovanje. Ne moremo trditi, da naše atletinje niso bile  favoritke, a nemalokrat se je že zgodilo, da je katera ekipa pod pritiski, prevelikimi pričakovanji ali željami na tekmi odpovedala. Vendar so bile naše učenke dovolj zbrane in so z borbeno tekmo v konkurenci petnajstih najboljših šol v Sloveniji suvereno obranile odlično drugo mesto. Za prvouvrščeno ekipo iz Šentjerneja pa so zaostale le za štiri točke. Pohvaliti pa moramo tudi fante, katerih uspeh je bil že sama uvrstitev na državno tekmovanje. Tu pa so tekmovali še bolje in odločneje, kajti skoraj vsi so še izboljšali svoje rezultate s področnega tekmovanja. V konkurenci šestnajstih šol so osvojili odlično šesto mesto. Iskrene čestitke prav vsem tekmovalcem in tudi športnim pedagogom, ki smo učence pripravljali in pripeljali do ponovnega vrhunskega uspeha.

Pavel Pirc

VTISI TEKMOVALKE MIJE

V sredo, 11. 10. 2023, smo se ob 8. uri zjutraj odpravili na državno ekipno atletsko tekmovanje, na katerega smo se uvrstile tako dekleta kot tudi fantje. V čudovitem sončnem dopoldnevu smo prispeli na prizorišče dogajanja v Maribor. Pričakalo nas je prijetno presenečenje, nov prenovljen stadion. Bili smo veseli, ker nam je bilo vreme naklonjeno, prav tako smo bili malce vznemirjeni, saj smo si želeli čim boljših rezultatov. Izkazalo pa se je, da so bile naše skrbi odveč. Uspešni smo bili namreč na vseh področjih. Učenke smo dosegle drugo mesto, učenci pa šesto mesto. Po končanem tekmovanju smo se zadovoljni odpravili na zasluženo kosilo v picerijo Diavolo. Okoli pol šestih smo z avtobusom prispeli nazaj v Krško.

Mija Krulc, 9. č