Osmošolci bomo ta teden preživeli v CŠOD-ju v Tolminu. Med vožnjo smo opazovali raznoliko pokrajino, območje Posočja nas je z zeleno barvo reke Soče prijetno presenetilo. Ob prihodu smo se porazdelili po sobah. Popoldne smo se sprehodili po Tolminu, spoznavali okoliške hribe in vasi ter obiskali sotočje Tolminke in Soče. V prenovljenem domu je lepo. Praznovali smo sošolkin rojstni dan. V prostem času igramo družabne igre, rišemo in se pogovarjamo. Pripravljamo pa se že na pustni torek.

Učenke 8. a

Danes zjutraj smo se odpravili v Tolmin. Čaka nas pester teden v »Tlminu«, namreč tako mu pravijo domačini. Ko smo prispeli, so nam najprej razložili pravila, nato pa smo odšli v sobe in razpakirali stvari. Za kosilo smo jedli makarone. Po obroku smo imeli nekaj prostega časa, ki smo ga namenili igranju družabnih iger, namiznega tenisa, obiskom po sobah. Sledil je krajši pohod ob reki Soči. Sedaj čakamo na večerjo, sledi ustvarjalni večer – predpriprava na pustno povorko. Le kaj nas čaka? Obveščali vas bomo.

Učenci in učenke 8. c