V sredo, 13. 9. 2023, je na naši šoli potekala Mini olimpijada za učence 4. in 5. razreda. Obiskali so nas predstavniki Olimpijskega komiteja Slovenije, Športne zveze Krško, gospod župan Janez Kerin in predstavniki športnih društev iz občine Krško. Zbrane je pozdravila tudi ravnateljica, ga. Valentina Gerjevič. Po uvodnem programu, del katerega je bila olimpijska himna in nagovor mladega perspektivnega športnika Jakoba Urbanča, so učenci odšli na prvo vadbeno postajo, kjer so jih čakali trenerji posameznega športnega društva. Tekom dopoldneva so se učenci preizkusili v 14 različnih športnih panogah in s tem krepili svoje gibalne spretnosti, pridobivali nova športna znanja ter uživali v igri in gibanju. Letos so bili z nami: Nippon Krško, Teniški klub Krško, POK Krško, Plesni klub Lukec, Košarkarski klub Krško, Kajak kanu klub Krško, Atletska šola HOP2, Rokometni klub Krško, Klub tajskega boksa Krško, Mažoretni klub Baton, Speedway klub Sven Cerjak, Glasbena šola Krško, zabavne igre za učence pa je vodil tudi predstavnik Erasmus skupine, gospod Igor Ercole iz Savone. Ob koncu športnega dne je učence v učilnicah čakalo presenečenje. Prejeli so praktične nagrade, za katere je poskrbela Športna zveza Krško.

Maja Arnšek Lončar, vodja športnega dne