Tudi v letošnjem letu sem se odločila, da se prijavimo tokrat že na 10. Slovensko glasbeno olimpijado.

K delu je pristopila Tia Valentinc, učenka 9. b razreda, ki je tekmovala že v lanskem šolskem letu in si prislužila srebrno priznanje.

Kljub koroni sva bili ves čas v navezi in sva delali na daljavo, ob povratku v šolo pa sva intenzivneje pristopili k delu, saj je tekmovanje zelo zahtevno in pokazati je treba znanje in sposobnosti pri ustvarjanju lastne pesmi.

Najprej smo na šoli, 15. 5., izvedli šolsko tekmovanje, 31. 5., pa je sledilo še državno tekmovanje preko zoom-a. Zvočna posnetka (petje že znane ter njene lastne skladbe) sva morali posneti in poslati v Ljubljano.

Razveselili sva se rezultatov, saj je bila ponovno srebrna (dobra točka je zmanjkala do zlatega priznanja).

Tia, iskrene čestitke in veliko uspehov pri nadaljnjem šolanju!

Mentorica:

Damjana Mlakar