Članek o dogodku je bil objavljen tudi v Posavskem obzorniku, njihov uradni fotograf pa je naredil tudi nekaj fotografij.

V torek, 14. 9., je na naši šoli potekala Mini olimpijada za učence prve triade. Obiskali so nas predstavniki Olimpijskega komiteja Slovenije, Športne zveze Krško, občine Krško in predstavniki društev iz občine Krško. Mini olimpijado je otvorila ravnateljica Valentina Gerjevič, učence pa je nagovorila tudi Evropska prvakinja v šahu Pia Marie Ružič. Športni dan se je pričel z olimpijskim protokolom. Učenci naše šole so na prizorišče prinesli baklo in zastavo ter prebrali zaprisego. Prisluhnili so tudi olimpijski himni. Velika atrakcija je bil lisjak Foksi, ki je ob koncu učence razveselil s sladoledom. Sicer pa so učenci uživali na predstavitvah različnih športnih aktivnosti, ki so jih predstavljali trenerji in vaditelji iz športnih društev.

Maja Arnšek Lončar