V petek, 15. 9., so imeli učenci 5. c in 3. b-razreda spoznavni dan. Zbrali smo se v učilnici 5. c-razreda, kjer smo se drug drugemu predstavili. Ker bomo v letošnjem šolskem letu veliko pozornosti namenili vrlinam, smo se pogovarjali o našem sodelovanju, druženju, medsebojni pomoči … Nato sta petošolki Livia in Evelyn prebrali zgodbo Šivalnica besed. Spoznali smo, da imajo besede čudežno moč in odločili smo se, da v parih napišemo čarobne besede. Tako sta petošolec in drugošolec skupaj napisala eno prijazno besedo ter jo okrasila. Prilepili smo jih na hodnik, saj si želimo, da nas čudežne besede spremljajo povsod in da na njih ne pozabljamo.

Naše druženje je vse otroke navdušilo, saj pravijo:

»Bilo mi je všeč, da smo se spoznali in postali prijatelji.« Leja, 3. b

»Všeč mi je bilo, ko smo skupaj pisali lepe besede.« Mark, 3. b

»Všeč mi je bilo, ko sta petošolki prebrali knjigo.« Reis, 3. b

»Super je bilo, ker sem lahko risala s sosedo in smo vsi zelo uživali.« Nija, 5. c

»Skupaj smo risali, se spoznali, pogovarjali.« Zoja, 5. c

Učiteljici Svetlana in Monika