V petek, 17. 11., smo imeli na šoli Tradicionalni slovenski zajtrk. Dan smo začeli v matičnih učilnicah, kjer smo v kulturnem vzdušju pozajtrkovali. Okrepčali smo se z medom, s kruhom, z maslom, mlekom in jabolki lokalnih dobaviteljev in se spomnili, da je zajtrk najpomembnejši obrok. Med zajtrkom smo prisluhnili oddaji na šolskem radiu. Nato je sledilo druženje z učenci 2. a-razreda. Skupaj smo ustvarjali novoletne okraske, s katerimi bomo okrasili smrečice v starem mestnem jedru. Sledila je predstava v organizaciji Društva za boljši svet. Igralci so nam predstavili pomembnost medsebojnega spoštovanja in prijateljstva. Obiskala nas je policistka, ki je spregovorila o oblikah nasilja in nas spodbudila, da se izogibamo nasilnim oblikam vedenja. Konec dneva smo zaključili s športnimi igrami. Naravoslovni dan se je zaključil z veliko pozitivnih vtisov in novih spoznanj.

Irena Jović, 7. c

V petek, 17. 11. 2023, smo v šoli že prvo uro obudili naš tradicionalni slovenski zajtrk. Ob misli, da imamo ta dan vsi otroci po vrtcih in šolah po vsej Sloveniji enak zajtrk, sem bila zelo navdušena. Vsi smo jedli domač kruh, med, maslo, jabolka in pili mleko. Vse to je bilo pridelano v lokalnem okolju in dobavljeno pri lokalnih kmetih.  Bil je zelo okusen zajtrk, saj tako jaz kot tudi marsikdo drug tega ne je vsak dan. Nato smo se odpravili na obisk k našemu prijateljskemu razredu. Tam smo jim prebrali prekrasno pravljico o Kruhku, ki je šel po svetu. Na koncu si je vsak izmed nas vzel čas in poklepetal z malimi prijateljčki, ki so bili našega obiska zelo veseli. Po obisku smo se z razredničarko odpravili proti telovadnici, kjer smo si ogledali zaigrano predstavo Društva za boljši svet Lepa beseda odpira vsa vrata, ki se je končala z bučnim aplavzom. Nato smo se skupaj odpravili proti razredni učilnici, kjer sta nas gospe Valerija in Simona seznanili, kako ravnati, če smo deležni spletnega nasilja. Vse, kar sta nam  predstavili, pa je tako meni in predvidevam, da tudi mojim sošolcem, pustilo močan vtis. Ta dan si bom zapomnila kot zelo dobro izkušnjo. Vesela sem, da sem prejela veliko novih informacij in se iz njih veliko novega naučila.

Aiša Pirc, 8. č