Danes, 19. 6. 2023, smo se v 5. č razredu zbrali že zgodaj zjutraj, ob 7.30. Zbrali smo se v naši učilnici, kjer smo se lahko najprej malo poigrali. Čez nekaj časa smo dobili malico za na pot. Ko nas je učiteljica poklicala, smo vse pospravili in se postavili v kolono. Odpravili smo se v garderobo, se obuli in odšli ven. Sprehodili smo se do železniške postaje, kjer smo pričakali naše goste iz Osnovne šole Ivana Cankarja Trbovlje. Z njimi smo se povezali zaradi projekta Semena sprememb. Dolgo časa smo si dopisovali in se družili preko spleta. Po zvočniku smo slišali, da ima vlak zamudo, tako da smo odšli v senco, saj je že zgodaj zjutraj sonce kar močno sijalo. Tam smo počakali vlak. Ko se je vlak ustavil, smo z navdušenjem čakali, da bomo tudi v živo videli učenke in učence, s katerimi smo sodelovali. Ko so nas zagledali, so pristopili do nas in se nam na kratko predstavili. Čakala nas je hoja do starega dela Krškega, zato smo si morali najti  par iz Trbovelj. Jaz sem bila v paru z učenko Ajdo. Najprej sva se predstavili druga drugi. Ajda je bila zelo prijazna. Preden smo se postavili v kolono, smo vsi učenci in učenke naše šole od njihove učiteljice Tine prejeli svinčnik, na katerem piše OŠ Ivana Cankarja Trbovlje. Poleg smo ovito s pentljico dobili še liziko. To je bilo zelo lepo darilce. Odšli smo do Valvasorjeve knjižnice, po poti pa smo gostom razkazali naše lepo mesto in zgradbe. Najprej smo odšli v dvorano v parku in si ogledali razstavo. Odpravili smo se v Valvasorjevo knjižnico, katero smo jim podrobno razkazali. Ogledali smo si tudi gradnjo in razvoj knjižnice. Potem smo se razdelili v dve skupini in si ogledali razstavo v knjižnici. Nato nas je čakala kar dolga pot po vročem soncu. Ko smo prišli nazaj v šolo, smo odšli na kosilo. Jedli smo brokolijevo juho, puranji paprikaš in ržene svaljke. Bilo je odlično. Po kosilu smo odšli na ogled šole, kjer smo jim razkazali igrišče, bazen, telovadnice in celotno šolo.  Potem smo šli v našo učilnico, kjer smo ustvarili čudovite miselne vzorce o našem druženju. Nato smo skupaj odšli ven v naravoslovno učilnico, kjer je posajeno ogromno cvetlic. Sedli smo na stopničke in s sošolcem Lovrom sva zapela ter zaigrala nekaj pesmi. S sošolci in sošolkami smo zaplesali in zapeli še Klepetavo Metko, potem pa smo se igrali igro spoznavanja prijatelja iz Trbovelj. Da ne bi bili lačni, so nam postregli z dobrotami, ki so jih pripravili v naši šolski kuhinji. Dobili smo sok, banane, breskve, odlične mini čokoladne in marelične rogljičke … Kasneje smo se odpravili na ribnik, kjer smo se lahko igrali in pogovarjali. Po počitku smo odšli še do slaščičarne Jagoda, kjer smo si kupili sladoled in se prijetno ohladili, saj je bil zares vroč dan. Naš dan se je končal ob 16. uri, ko smo odšli domov polni lepih spominov z današnjega dne. Zelo sem vesela, da sta nam učiteljici organizirali takšen dan. Upam, da se z in učenkami in učenci iz Trbovelj še kdaj vidimo. V njihovi družbi smo se vsi zelo zabavali. Ta dan bo vsem ostal v lepem spominu.

Neža Pangrčič, 5. č