V petek, 2. 6., smo se na državni nivo uvrščene plesalke naše šole z mentorico Majo Arnšek Lončar odpeljale v Ajdovščino na Šolski plesni festival. Z nami so se peljale še tekmovalke iz OŠ Brežice, OŠ Dobova, OŠ Šmarjeta in OŠ Stična. Ko smo prispeli, smo najprej povadili svoje koreografije, nato pa se je začelo za res. Tekmovanje so pričeli plesni pari, nadaljevale pa šolske produkcije. V tej kategoriji smo močno držali pesti za naše osmošolke, ki so osvojile 4. mesto v državi. Tudi učenke, ki smo našo šolo zastopale v kategoriji posameznic, smo se odlično odrezale in ob koncu tekmovanja osvojile ekipno 5. mesto. Prav vse smo prejele zlato priznanje šolskega plesnega festivala in doživele nepozabno izkušnjo, ki si jo bomo zapomnile predvsem po sklepanju novih prijateljstev in prepevanju na avtobusu.

Manca Avsec, 9. a